Проблем с вода и кал? Решението идва с товарна кола и гумени ботуши
Спешно почистване след наводнение Стара Загора се случва с чували, черни ръкавици и камион. Не с приказки. Действа се с лопата, туба дезинфектант и яки ръце. Никой не мери водата с рулетка. Вижда се кал до глезените, шкаф с подути врати и мокра мебел, която вече не става. Вика се. Звънна, каза – чистете го всичко.
Товарен бус влезе във Васил Левски. На втория етаж мирише на мухъл. В мазата – пералня, детска кола, две чанти с дрехи, всичко потънало. Изнася се наведнъж. Не се чака да изсъхне. Не се въртят хора по пет пъти.
Горе – мокет залепнал, хладилникът прегрял. Подът надути плочи. Дървото вече е каша. Тежи. Сваля се на ръце. Извозва се до последно. Никой не казва „оставете го“. Казват – оправяйте го.
Спешно почистване след наводнение Стара Загора – какво точно се прави
• Изхвърляне на мокри мебели и влага. Няма значение колко са. Не се брои по диван. Вади се всичко, което е пропито. Дървото пуска кисел мирис, платът се разкапва. Пълнят се чували, маха се цялата пяна, която събира мухъл. Всичко, което цвърчи при натиск, заминава.
• Изнасяне на техника, която няма спасение. Телевизори, уредби, перални и бойлери с влага вътре – в чувал или кашон, после в камиона. Не се водят преговори кое може да се суши. Ако е киснало над ден – заминава.
• Изтегляне на мокет, ламинат, балатум. Няма лепене отново. Раздути, със слоеве мухъл, при вдигане мирише като в мазе. Вземат се на ръка, мятат се направо във фургон. Не се реже. Маха се целият наведнъж.
• Дезинфекция след кал и канализация. Подовете се минават с хлор и препарати, които не оставят шанс на бактерия. Когато има течове от канализация – всичко се залива и търка. Не се пръска с аромат. Работи се грубо.
• Мазета и приземни. Тук се работи на светлина от фенер. Кал до коляно, мокри турби и счупени шкафове. Влиза се с ботуши, изнася се с кофа и чували. Не се пести време. Като се източи водата, се минава всичко на ръка.

Какво не трябва да се прави при наводнение
• Не се чака да изсъхне. Колкото по-дълго стои, толкова повече воня и мухъл. Хората мислят, че ще проветрят и ще мине. Няма такова нещо. Мека мебел, ако е стояла повече от няколко часа във вода – заминава. Не се суши. Мирише след седмица като от гроб.
• Не се мести от ъгъл в ъгъл. Пример – мъж от Опълченски звънна. Преместил всичко в съседната стая, мислейки че ще изсъхне. След два дни дойде плесен, целият апартамент замириса. Извозихме двойно. Ако беше изхвърлил веднага – щеше да плати наполовина.
• Не се търкат петна по стените, докато подът е влажен. Всички питат с какво да чистят плесен. Отговорът – с камион. Първо се маха мокрото, после се третира. Ако подът мирише, няма смисъл от препарати по ъглите.
• Не се мисли „може пък да мине от само себе си“. Нищо не минава. Течността влиза в мебелите. Ако не се изхвърли, почва да се разлага. След 3-4 дни започват червеи. Няма шега.
Как действа Izvozva.bg при такива случаи
- Отива се с готова кола и всичко необходимо. Без предварителна разходка, без огледи. Казва се адрес, идва се с човалите, стълбата, препаратите и ръкавиците. Влиза се и се започва.
- Маха се всичко, което трябва да се махне. Няма спорене. Няма делене кое става и кое не. Вижда се какво не се използва повече. И заминава. Товарим, изнасяме, чистим. Едно след друго.
- Извозване до лицензирано депо. Нищо не се мята в контейнери на улицата. Работим само с позволени места. Иначе после звънят от общината. Няма нужда от втори филм.
- Дезинфекция по подове, плочки, ъгли и стени. Препаратите са без миризма. Не се лепят аромати. Чистят наистина. Махат всичко.
- Оставя се празно, чисто и годно за работа по ремонта. След нас може да се почва шпакловка, ламинат или каквото трябва. Не остават боклуци, не се връщаме да довършваме.
При какви ситуации е викано Izvozva.bg в Стара Загора
В Железник Запад – мазе със стари шкафове, буркани и пералня. Всичко било под вода. Жената каза – не идвам вече, правете го както трябва. Изнесохме всичко за два часа.
В Зора – двустаен с мокет и мебели от 90-те. Хола бил пълен с вода, подът се беше надула. Изкара се диван, секция, телевизор с тръгнали кабели. Всичко в камиона. След това се третира с хлор, мина се на сухо.
Ценоразпис по видове почиствания
Почистване на едностаен апартамент – от 90 до 120 лв.
Почистване на двустаен – от 120 до 160 лв.
Почистване на тристаен – от 160 до 220 лв.
Почистване след смърт – от 70 до 90 лв.
Почистване след клошар – от 180 до 420 лв.
Почистване след пожар – от 380 до 620 лв.
Почистване след наводнение – от 380 до 620 лв.
Всичко зависи от обема на работа. Цените се определят след кратък разговор или снимки.
Най-често задаваните въпроси
Колко време отнема едно почистване след наводнение?
Няма точен час. Зависи от обема, какво има вътре и колко неща трябва да се махат. Обикновено работата се върши за ден, но ако има много мебели или достъпът е труден, може да отнеме повече.
Трябва ли да бъда на място по време на почистването?
Може и да не сте. Ако има осигурен достъп, всичко може да се направи без присъствие. Оставя се ключ при съсед или портиер и се действа. Работи се бързо и стегнато.
Какво включва почистването след наводнение?
Изнасяне на мебели, техника, мокети, демонтаж на шкафове и секции, сваляне на вратата на баня при нужда и пълна дезинфекция. Ако има нужда – минаване втори път. Не се пропуска нищо.
Работите ли и по мазета и избени помещения?
Да. Влиза се дори когато още има влага. Изваждат се на ръце всичките натрупани неща. Ако е необходимо – се изпомпва. Работи се и на тъмно.
Кой изнася боклука след това?
Всичко се товарим ние. Не се оставя на улицата. Не се чака контейнер. Влиза се, мята се в камиона и се кара направо на депо.
Свържи се директно – действай, докато не е станало по-зле
Телефон за контакт с Izvozva.bg: 0898 91 81 81